Larvik

 

Nasza Wspólnota w Larvik’u spotyka się od 2008 roku. Jesteśmy częścią wielkiej Rodziny Franciszkańskiej, do której należą wspólnoty lokalne rozsiane po całej Polsce. Jednoczy nas wspólne pragnienie – żyć na co dzień Ewangelią Jezusa Chrystusa, za przykładem i w duchowości św. Franciszka z Asyżu. Równolegle przeżywamy drogę formacji obejmującą czytanie Słowa Bożego, pogłębianie treści wiary i nauczania Kościoła, wprowadzanie ich w życie i uczestnictwo we wspólnej Liturgii.

Biblijny znak Tau wpisany w nazwę naszej wspólnoty, którym posługiwał się również św. Franciszek, wyraża zbawienie, nadzieję, zaufanie Bogu i osobiste nawrócenie. Te wartości są dla każdego z nas drogą, którą pogłębiamy i pragniemy kroczyć.

Nasze spotkania formacyjne odbywają się najczęściej w każdą sobotę o godzinie 10:30, w salce parafialnej przy Kościele p.w. św. Franciszka w Larvik’u

Zapraszamy wszystkich, którzy podobnie jak my tu w Norwegii, z daleka od Polski, odczuwają pragnienie osobistej, żywej relacji z Jezusem oraz wspólnego odkrywania i pogłębiania smaku wiary.

kontakt:
Lider wspólnoty: Tomasz Nowak
e-mail: 

Naszym duchowym opiekunem jest o. Grzegorz Gryz OFM, należący do Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych we Wrocławiu.W parafii pełni posługę proboszcza i jest gwardianem w Klasztorze Braci Mniejszych w Larvik.

kontakt:

tel. +47 / 476 55 854