16-18 października 2015 – Kapituła sprawozdawczo-wyborcza w Tenczynie

Głównym celem kapituły było podsumowanie dwuletniej kadencji dotychczasowej Rady i powołanie nowego „zarządu” WF TAU oraz umacnianie więzi braterskich i siostrzanych ;). W spotkaniu uczestniczyły 33 osoby

W sobotę 17 października w obradach wzięło udział 24 członków wspólnoty reprezentujących wspólnoty lokalne z Bielska Białej, Bytomia, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Stalowej Woli oraz Krzysztof Wrobel z Dąbrowy Górniczej i asystent prowincjalny br. Robert  Rabka. Sesja przedpołudniowa została poprzedzona konferencją br. Romana Ruska na temat zadań przełożonego wspólnoty. Brat przybliżył nam również to, jak ważny element życia braci we wspólnocie stanowiły kapituły od najwcześniejszych lat tworzenia się wspólnoty franciszkańskiej.
Na pierwszej sesji kapituły dotychczasowa Rada WF TAU w składzie Marcin Dymitrow – lider, Sebastian Nowakowski i Celina Biegańska – vice liderzy złożyli sprawozdanie z dwuletniej posługi na rzecz wspólnoty oraz realizacji zadań jakie zostały im na ten czas powierzone. Po sprawozdaniu członkowie Rady podzielili się z uczestnikami kapituły własnym świadectwem dotyczącym  posługi w Radzie oraz tym w jaki sposób wzajemne relacje umacniały ich samych i pomagały służyć wspólnocie.
Na Eucharystii  swoją obecnością zaszczycił nas minister prowincjalny krakowskiej prowincji braci mniejszych kapucynów br. Tomasz Żak, który jej przewodniczył, wygłosił do nas kazanie i pobłogosławił nas na czas wyborów.
Sesja popołudniowa poświęcona była wyborom nowej Rady. Głosowanie odbywało się w trzech osobnych turach na lidera oraz I-go i II-go vice lidera. Uprawnionych do głosowania było 25 osób – członkowie wspólnoty obecni na kapitule oraz asystent wspólnoty. Po pierwszym głosowaniu wyłoniono dwóch głównych kandydatów mogących pełnić funkcję szefa naszej wspólnoty. W drugim głosowaniu wybrano lidera WF TAU a została nim Celina Biegańska z Krakowa z ilością 14 głosów, wyprzedzając o 4 głosy Adama Tchorka (1 osoba wstrzymała się od głosu). W drugiej turze pierwszego głosowania na I vice lidera wyłoniono ponownie dwóch kandydatów. Byli nimi: Adam Tchorek oraz Sylwester Cudziło. W tej turze młodość zwyciężyła nad doświadczeniem i I-szym vice liderem z wynikiem 15:10 głosów został Sylwester Cudziło ze Stalowej Woli. W trzeciej turze po wstępnym głosowaniu ponownie w szranki stanął Adam Tchorek, a jego konkurentem był Artur Dyba. Tym razem Adam Tchorek doczekał się nominacji na II vice lidera wyprzedzając przeciwnika o 5 punktów. Ponieważ Adam nie mógł osobiście uczestniczyć w kapitule i był obecny jedynie duchem Marcin Dymitrow skontaktował się z nim telefonicznie i Adam ową nominację przyjął.
Skład nowej Rady zaskoczył wielu członków naszej wspólnoty, ale ponieważ wybory nasze powierzyliśmy działaniu Ducha Świętego mamy nadzieję, że obdarzy on naszych radnych swoimi darami, aby jak najlepiej służyli oni dobru całej naszej wspólnoty 😉 Nowo wybranej Radzie WF TAU oraz bratu asystentowi życzymy błogosławieństwa Bożego na czas pełnienia posługi oraz owocnej współpracy.
Dzień zakończyliśmy braterskim spotkaniem oraz wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem dziękując Panu za wszelkie łaski jakimi nas obdarza i śpiewając pieśni ku Jego chwale.
W niedzielę po Eucharystii, której przewodniczył nasz asystent br. Robert Rabka odbyło się spotkanie, na którym każdy z nas wypowiadał się w jaki sposób przeżył tą kapitułę, jakie plusy i minusy ma dla niego taka forma spotkań oraz jaką wartość wnosi w nasze życie wspólnotowe. Na zakończenie kapituły Ola i Janek w imieniu całej wspólnoty złożyli podziękowania dotychczasowej Radzie i wręczyli im symboliczne upominki za czas posługi dla wspólnoty.
W czasie mszy świętych, konferencji i nabożeństwa towarzyszyły nam trzy małżeństwa z Kręgów Rodzin z Krakowa wraz ze swoimi pociechami. Braciom i siostrom z Domowego Kościoła serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i czas spędzony w Domu Rekolekcyjnym w Tenczynie.

Zapraszamy do galerii.

Dodaj komentarz