21 maja 2016 – Pielgrzymka wspólnoty Bielsko-Biała i Tychy do Łagiewnik

W odpowiedzi na papieski list w sprawie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, Wspólnota Franciszkańska Tau z Tychów i Bielska-Białej odbyła w dniu 21.05.2016 r. pielgrzymkę do Centrum Kultu Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
W trakcie pobytu w Sanktuarium, wsłuchując się w słowa Papieża Franciszka, „Aby przeżyć i uzyskać odpust, wierni mają odbyć krótką pielgrzymkę do Drzwi Świętych, otwartych w każdej Katedrze i w kościołach wyznaczonych przez Biskupa diecezjalnego (…) Jednocześnie rozporządzam, by w sanktuariach, gdzie zostały otwarte Drzwi Miłosierdzia, i w kościołach, które tradycyjnie są uznawane za Jubileuszowe, była możliwość uzyskania odpustu. Ważne jest, aby ten moment był połączony przede wszystkim z Sakramentem Pojednania i uczestnictwem w Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem.”, nasza wspólnota uczestniczyła w Mszy świętej, odprawionej w jednej z kaplic Łagiewnickiego Sanktuarium, której współprzewodniczył nasz Asystent, ks. Tomasz. Nawiedziliśmy również kaplicę klasztorną z obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny oraz odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Doświadczenie pielgrzymowania naszej wspólnoty zostało dodatkowo wzmocnione świadectwem obecności ponad 7 tysięcy Słowackich Grekokatolików, którzy w tym samym dniu po raz 7 pielgrzymowali do Centrum Bożego Miłosierdzia.

[AFG_gallery id=’22’]

Dodaj komentarz