23-25 września 2016 – Wizytacja Rady i Referatu we wspólnocie w Bielsku-Białej

 

Wizytacja Rady WF Tau w Bielsku-Białej zaowocowała pięknym braterskim spotkaniem Wspólnoty Lokalnej WF Tau Bielsko-Tychy.

Spotkanie odbyło się w dniach 23-25 września 2016 r, tuż przed zaplanowaną kapitułą lokalną Wspólnoty WF TAU w Bielsku i Tychach. Pierwszy dzień spotkania upłynął na rozmowach członków Rady WF Tau tj. Celiny, Adama i Sylwestra oraz Br. Roberta Rabki z przedstawicielami wspólnoty lokalnej: Elżbietą i Arturem oraz asystentem lokalnym, księdzem Tomaszem Bieńkiem. Rozmowy miały na celu poznanie zasad i zwyczajów dotyczących funkcjonowania wspólnoty lokalnej.

Sobota, drugi dzień wizyty,  rozpoczęła się od wspólnej Eucharystii w kaplicy przy Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej, której przewodniczył ks. Tomasz Bieniek. Po wspólnej modlitwie,  wspólnota wyruszyła na górską wycieczkę na szczyt Szyndzielnia. Po wędrówce, wspólnym posiłku i zwiedzaniu bielskiej starówki,  miało miejsce spotkanie podsumowujące wizytę Rady WF Tau, które odbyło się w gościnnym domu Oli i Marka w pobliskich Mazańcowicach.

Podczas wieczornego spotkania Rada WF Tau przedstawiła swoje opinie i obserwacje dotyczące funkcjonowania lokalnej wspólnoty Bielsko-Tychy oraz przedstawiła plany na najbliższy okres. Podczas spotkania nie uniknięto również dyskusji dotyczących udostępnionych w ostatnich dniach przez Radę WF Tau wytycznych do przyszłego statutu wspólnoty.

Udział w niedzielnej Eucharystii, zakończył wizytę Rady WF Tau w Bielsku-Białej.

[AFG_gallery id=’26’]

Dodaj komentarz