18-20 listopada 2016 – Spotkanie liderów w Studziannej

Po raz drugi w tym roku, liderzy naszej wspólnoty spotkali się w Studziannej na dniach skupienia.

Spotkanie miało charakter szkoleniowo-integracyjny i było okazją dla nowych liderów i wiceliderów wspólnot lokalnych, do spotkania się, poznania i rozeznania swojej roli w strukturze WF Tau. 

Główną częścią weekendu były dwa szkolenia przeprowadzone przez Brata Piotra Kwiatka OFM Cap. Pierwsze szkolenie, dotyczyło opisu wspólnoty jako struktury społecznej, która może być przykładem mapy, na której możemy budować naszą wspólnotę. Drugie szkolenie to prezentacja zagadnień, którymi naukowo zajmuje się br. Piotr Kwiatek i dotyczyło tematu: wiara i szczęście.

Ponadto podczas spotkania poruszono aktualne kwestie organizacyjne wspólnoty. Omówiono m.in. aktualny etap prac nad statutem organizacyjnym i kwestie związane z organizacją wakacyjnego wyjazdu do Asyżu.

Dodaj komentarz