13-15 stycznia 2017 – Wizytacja Rady i Referatu we wspólnocie w Krakowie

W dniach 13-15 stycznia 2017 r. odbyła się kolejna wizytacja wspólnoty lokalnej przez Radę i Referat WF Tau. Tym razem władze prowincjalne ugościła wspólnota krakowska.
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Loretańskiej 11 w Krakowie. Była to wspólna Msza Św. wraz z Franciszkańskim Zakonem Świeckich, po Mszy św. odbyło się spotkanie opłatkowe.
Najważniejsze sprawy z życia wspólnoty krakowskiej scharakteryzowała obecna liderka Marta Mazur, której gościnność wydawała się nie mieć granic. Zastępca lidera, Monika Krawczyk, również przedstawiła ważne aspekty funkcjonowania wspólnoty i zrelacjonowała współpracę rady lokalnej.
Po obradach Rady i Referatu WF Tau wszyscy udali się na spotkanie integracyjne do pizzerii. Następnym punktem programu było wyjście na łyżwy, oraz do pubu, gdzie relaksowaliśmy się po całym dniu.
W niedzielę po Mszy Św. odbyło się spotkanie Rady i Referatu WF Tau wraz z asystentem lokalnym wspólnoty krakowskiej – br. Grzegorzem Marszałkowskim, który omówił również duchowe sprawy wspólnoty.
Po podsumowaniu wizytacji, Rada i Referat WF Tau wraz z radą lokalną udali się na pyszny obiad, który przygotowała liderka wspólnoty.
Po przejściu kilku osób do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, wspólnota krakowska przyjęła do swojego grona kilka nowych osób, które wróciły wspólnocie pewną równowagę.
Lider lokalny jest mocno zaangażowany w życie wspólnoty. Z pomocą organizacyjną wicelidera i pomocą duchową asystenta, wspólnota krakowska rozwija się pod opieką św. Franciszka.

[AFG_gallery id=’28’]

Dodaj komentarz