17-19 lutego 2017 – Dni skupienia wspólnoty Bielsko-Biała-Tychy

W dniach 17-19 II 2017 r. wspólnota bielsko-tyska uczestniczyła w swoim lokalnym dniu skupienia.
Od ostatniego takiego spotkania minęło wiele lat. Niestety z  różnych powodów nie mogło się ono odbyć wcześniej. Zorganizowanie dnia skupienia było pragnieniem całej wspólnoty wyrażonym na kapitule lokalnej.

Przez większość czasu mieśmy do dyspozycji naszego opiekuna ks. Tomasza, który przez te dni „pochylał się” razem z nami nad tematem „ODKRYĆ WSPÓLNOTĘ BRATERSKĄ „Pan dał nam braci”.
Dodatkowo każdy dzień miał swój temat:

  • Wspólnota rodzinna,
  • Wspólnota apostolska
  • Wspólnota Kościoła.

Chłonęliśmy zarówno wiedzę na te tematy, jak i prawdy wiary. Przykłady z życia przekazywane nam prostej i ciekawej formie podczas kazań i konferencji. Był czas na jutrznię, koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę wieczorną – adorację (przygotowaną przez część tyską), czas na indywidualne spotkanie z Panem w Słowie Bożym i dzielenie się tym doświadczeniem w grupie, na spotkanie formacyjne zgodne z bieżącym cyklem formacyjnym; nasz wyjazd był bowiem połączony z spotkaniem formacyjnym i rozważaniem Pisma Świętego (z wykorzystaniem sigli).

Oprócz ducha, karmiliśmy również ciało. Siostry karmiły nas smacznie i do syta. Posiłki były zróżnicowane. Znalazł się czas na spacer i luźne rozmowy. Chętni oglądali film. Parokrotnie oglądaliśmy zdjęcia z różnych spotkań i wyjazdów poczynając nawet od tych czarno-białych np. z Janic, aż po czasy obecne. Było przy tym wspominaniu wiele radości i wzruszeń.

Spotkanie to było okazją by nasz opiekun poznał nas troszkę z innej strony. Zdjęcia, wspólne posiłki i rozmowy, wreszcie wspólna modlitwa, Eucharystie budowały całą wspólnotę.
Na koniec, zapoznaliśmy się z aktualnym stanem prac nad statutem WF Tau. Było to dość burzliwe spotkanie.

W dniu skupienia wzięła udział cała wspólnota, oraz Krzysztof Wrobel ze wspólnoty z Dąbrowy Górniczej i Grzegorz z Anią – sympatycy wspólnoty. Było też kilkoro dzieci.

Dodaj komentarz