3-5 marca 2017 – Wizytacja Rady i Referatu we wspólnocie w Poznaniu

W dniu 4 marca Asystent Prowincjalny wraz z zarządem świeckim WF Tau spotkali się w Poznaniu dla omówienia najbliższych wydarzeń. Pierwsze z nich to zaplanowane na 24-26 marca Wielkopostne Dni Skupienia. Po obradach zaproponowano zwiedzanie Poznania, m.in. Rynku Głównego oraz Bazyliki Archikatedralnej na Ostrowie Tumskim – najstarszej polskiej katedry.

Wspólnota poznańska spotyka się w salce Parafii Garnizonowej przy ul. Szamarzewskiego. Tam też udaliśmy się aby zrewidować charakter spotkań formacyjnych. Szukaliśmy możliwości zaangażowania się wspólnoty w życiu parafii oraz sposobów na przyciągniecie nowych osób. Upomniano się o kronikę oraz zachęcono do modlitwy za wspólnotę. Na spotkanie dołączył Asystent Lokalny – ks. Radosław, który mimo licznych obowiązków, ściśle współpracuje z przedstawicielem wspólnoty lokalnej – Tomaszem. Odbyło się z nimi odrębne spotkanie robocze, nie tracąc przy tym charakteru braterstwa. Nie obyło się bez Mszy św., której przewodniczył br. Robert Rabka.

I Niedziela Wielkiego Postu przypadła na następny dzień wizytacji. Tym razem Liturgii Eucharystycznej przewodniczył ks. Radosław, który przed błogosławieństwem oddał głos Asystentowi Prowincjalnemu, aby zachęcił mieszkańców do Wspólnoty Franciszkańskiej Tau.

Czas wolny spędzono na grach planszowych, które są wspólną pasją członków poznańskiej wspólnoty.

Dodaj komentarz