8–10 grudnia 2017 – Adwentowe dni skupienia w Olsztynie

Tegoroczne adwentowe dni skupienia przebiegły pod hasłem: „Małżeństwo znakiem miłości Boga”. W Olsztynie koło Częstochowy spotkało się prawie 100 osób z całej Polski, aby zgłębiać temat miłości Boga do człowieka, wyrażającego się w sakramencie małżeństwa.

Dni skupienia rozpoczęły się od refleksji na temat ogromnej miłości Boga do człowieka, porównywanej do miłości Oblubieńca do Oblubienicy. Pomocą w zgłębianiu treści były poranne rozważania fragmentów z Pieśni nad Pieśniami, konferencje i grupy dzielenia. Dowiedzieliśmy się także, że zmysłowość człowieka nie jest przeszkodą, ale wręcz ułatwieniem na drodze do Pana Boga, który stworzył przecież nasze ciała. Odpowiadaliśmy sobie na pytanie, w jaki sposób małżonkowie mogą doświadczyć Boga w codziennym budowaniu więzi i relacji między sobą, w okazywaniu sobie czułości i miłości cielesnej.

Podczas dni skupienia czterech członków wyraziło pragnienie dalszego życia zaangażowania w życie wspólnotowe. Odbył się także kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującej osobie z jednej z naszych wspólnot lokalnych. W dniach skupienia oprócz br. Ksawerego Knotza, uczestniczył także asystent prowincjalny wspólnoty br. Robert Rabka oraz br. Paweł Frąckowiak – asystent wspólnoty wrocławskiej.

Dodaj komentarz