16-18 lutego 2018 – Lokalne Dni Skupienia wspólnoty bielsko-tyskiej

Wiedziona potrzebą wspólnego przeżywania treści formacji oraz pogłębienia więzi braterskich wspólnota z Bielska-Białej i Tychów spotkała się w domu oo.Michaelitów w Rycerce Górnej.
Dni Skupienia rozpoczęły się w piątek 16-tego lutego wieczorem, a skończyły w niedzielę 18-tego lutego popołudniu. Termin pokrył się z pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i był okazją do świadomego wejścia w ten okres liturgiczny.

W trakcie spotkania wspólnota codziennie brała udział w Mszy Św. celebrowanej przez jej opiekuna ks.Tomasza. Uczestniczyła również w konferencjach przewidzianych na bieżący miesiąc formacji. Dodatkowo była okazja do indywidualnego rozważania Pisma Św., rozmowy duchowej lub spowiedzi, przeżycia drogi krzyżowej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy uczcili również relikwie św. Franciszka z Asyżu.

Oprócz karmienia ducha znalazł się czas na integrację. Były zimowe spacery po ośnieżonych polach i okolicznych wzgórzach, franciszkańskie kalambury, projekcja filmu „Outcasts – Szare anioły”, rozmowy braterskie, wspólny śpiew.

Gospodarze domu dbali o wyżywienie, które było proste i smaczne.

Za gościnę szczerze dziękujemy.

Dodaj komentarz