24-31 sierpnia 2018 – rekolekcje Spoleto Tau

W dniach od 24 do 31 sierpnia 2018r grupka osób ze Wspólnoty Franciszkańskiej Tau przeżywała rekolekcje Spoleto Tau w Rabce Zdroju. Rekolekcje te są pierwszym etapem poznawania wspólnoty WF Tau i wchodzenia w jej szeregi. Nazwa ich nie jest przypadkowa, gdyż właśnie w Spoleto św. Franciszek z Asyżu w drodze po chwałę i zaszczyty rycerskie, we śnie usłyszał głos swego Pana, który zapytał go: „Franciszku, komu chcesz służyć, Panu czy słudze?” To pytanie zapoczątkowało jego drogę nawracania się.

W rekolekcjach wzięło udział osiem osób dorosłych, czwórka dzieci oraz opiekunka. Duchową pieczę nad uczestnikami rekolekcji sprawował brat Łukasz Bujak OFMCap. Pomimo niewielkiej liczby uczestników ubogacaliśmy siebie wzajemnie, gdyż każdy z nas miał różne doświadczenia w wierze lub we wspólnocie, a także różne sytuacje i doświadczenia życiowe.

W tym wyjątkowym czasie wspólnie słuchaliśmy interesujących konferencji, codziennie uczestniczyliśmy w Eucharystii, odmawialiśmy brewiarz oraz rozważaliśmy Słowo Boże. Nasze spotkania ubogacał wspólny śpiew, który był często obecny w różnych momentach rekolekcji: w czasie konferencji, liturgii godzin, ogniska, a także w czasie wolnym. Był też czas przeznaczony na spacery po pobliskim Parku Zdrojowym i po górach. W niedzielę 26 sierpnia zaszczycił nas swoją obecnością Asystent Prowincjalny WF Tau,  brat Radosław Pasztaleniec OFMCap. W środę 29 sierpnia podczas Eucharystii 3 osoby złożyły uroczyste pragnienie trwania we wspólnocie.

Ten krótki czas był nam dany, by poznać miłość Boga, doświadczyć marności świata, dowiedzieć się jak to było z nawróceniem u św. Franciszka oraz jak wygląda prawdziwa wspólnota braterska. I za to wszystko Chwała Panu!

Dodaj komentarz