14-20 lipca 2019 – Rekolekcje Franciszkańskie

W dniach od 14 do 20 lipca 2019 r. w ośrodku Betania w Rabce Zdrój odbyły się Rekolekcje Franciszkańskie. Miały one charakter ewangelizacyjny i skierowane były przede wszystkim do osób spoza WF Tau, zarówno do tych, którzy nie mieli jeszcze nigdy kontaktu z naszą wspólnotą, jak również do jej przyjaciół i sympatyków. Był to pierwszy raz, gdy tego typu rekolekcje zostały zorganizowane.

W rekolekcjach wzięło udział dziewiętnaście osób dorosłych oraz dziewięcioro dzieci. Członkowie wspólnoty przyjechali ze wspólnot lokalnych z Wrocławia, Stalowej Woli oraz Larvik. Pozostali uczestnicy przybyli z Krakowa, Wrocławia, Konina oraz Kielc. Duchową pieczę nad uczestnikami sprawował br. Radosław Pasztaleniec OFMCap, natomiast posługi muzycznej podjął się br. Jan Michałkiewicz OFMCap.

Rekolekcje były poprowadzone w formie „wakacji z Bogiem” łącząc duchowe przeżycia z wypoczynkiem. Przed południem był zaplanowany blok rekolekcyjny, w trakcie którego słuchaliśmy katechez o tym jak być świadkiem w duchu św. Franciszka w rodzinie, środowisku w którym żyjemy, wobec czyjegoś bólu, w pracy oraz w czasie wolnym. Codziennie rozważaliśmy również Słowo Boże i uczestniczyliśmy w Eucharystii. Po południu był czas na wypoczynek, a każdy dzień kończył się wspólnie spędzanym wieczorem braterskim oraz modlitwą.

Dodaj komentarz