15-17 listopada 2019 – Spotkanie braterskie w Larvik

W dniach 15-17.11.2019 odbyło się spotkanie braterskie połączone z dniem skupienia w Larvik (Norwegia). Gościli u nas: brat Radosław Pasztaleniec OFMCap. – Asystent Prowincjalny, Adam Tchorek oraz Dorota Sobacka. Spotkanie odbyło się u braci franciszkanów, którzy goszczą naszą wspólnotę w swoim klasztorze. W dniach skupienia brała udział również grupa z Tonsberg.

Pierwszego dnia, po wieczornej Mszy Św., odbyło się spotkanie lidera lokalnego oraz zastępcy lidera wspólnoty Larvik z bratem Radkiem i Adamem – Liderem Prowincjalnym, podczas którego omówiliśmy sprawy bieżące i plany na przyszłość naszej wspólnoty, a także trudności jakie napotykamy w Norwegii – kraju wielu kultur i religii.

Drugi dzień rozpoczęliśmy jutrznią. Poświęciliśmy ten dzień na czytanie Pisma Świętego metodą Lectio Divina, rozważając dwa ostatnie rozdziały Księgi Jonasza. Po pierwszej części programu wzięliśmy udział w Eucharystii, a następnie pochyliliśmy się nad kolejną, ostatnią już częścią Księgi Jonasza. Dzień zakończyliśmy nieszporami.
Abyśmy mogli przeżyć ten czas na modlitwie i skupieniu, dziećmi zajęli się Dorota i Adam. Nasze pociechy również miały możliwość poznania historii Jonasza poprzez przygotowanie przedstawienia pod okiem dzielnych opiekunów. Był to dzień wypełniony modlitwą, medytacją i skupieniem, a co najważniejsze prawdziwym spotkaniem i pogłębieniem relacji z Bogiem, doświadczeniem jego dobroci, miłości i miłosierdzia.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy niedzielną Mszą Św., po której osoby z Tonsberg spotkały się z bratem Radkiem i Adamem w celu omówienia spraw bieżących i spotkań formacyjnych.

Po krótkiej agapie nadszedł moment pożegnania. Ten wspólnie przeżyty czas był dla nas bardzo owocny, wypełniony Bożym Duchem i modlitwą. Dziękujemy za Waszą obecność!

Dodaj komentarz