13. marca 2021 – Spotkanie Rady WF Tau z Prowincjałem

W dniu 13 marca 2021r. w Krakowie odbyło się spotkanie Rady Wspólnoty Franciszkańskiej Tau z br. Markiem Miszczyńskim – Ministrem Prowincjalnym Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Towarzyszył im także br. Robert Miller – Asystent Prowincjalny Wspólnoty.

Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii. Podczas homilii Prowincjał odniósł się do przypowieści o tym jak: Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi celnik.

Po Komunii Świętej wszyscy zasiedli do stołu na rozmowę. Członkowie Rady – Adam Tchorek i Bartłomiej Krawczyk – przedstawili stan całej Wspólnoty, jej charyzmat, obecne dążenia, sposób funkcjonowania w epidemii i bieżące trudności, z jakimi mierzy się Wspólnota. Wspomniano o przygotowaniach do jubileuszu 10-lecia WF Tau, a także o trwających pracach przy Statucie i rozszerzeniu cyklu formacyjnego. Minister zachęcał do apostolatu i ewangelizacji, jako elementów spajających i rozszerzających Wspólnotę o nowych sympatyków spośród parafian. Przedstawił przy tym konkretne propozycje działania.

Wieczorem natomiast Rada i Asystent spotkali się z krakowską grupą osób, która przechodzi formację wprowadzającą. Spotkanie przebiegło w atmosferze braterstwa i było okazją do zweryfikowania swoich zapatrywań na wspólnotę oraz podjęcia refleksji nad swoim miejscem w tworzącej się wspólnocie lokalnej.

Dodaj komentarz