Dąbrowa Górnicza

Jesteśmy grupą osób dorosłych, która pragnie każdego dnia żyć Ewangelią i czerpać z przykładu życia św.Franciszka z Asyżu. Spotykamy się regularnie w parafii św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej. Każde spotkanie rozpoczynamy od uczestnictwa we Mszy Świętej, a następnie udajemy się do klasztoru, gdzie br. Dawid, rozpoczyna wspólnotowe spotkanie, częstując nas zwykle ciepłą herbatą.

Charakter spotkań jest zamienny: raz jest to spotkanie formacyjne, na którym rozważamy teksty św. Franciszka i uczymy się być braćmi świadomymi w wyborze miłości, natomiast kolejne ma podstawę modlitewną: czytamy Słowo Boże i dzielimy się doświadczeniem Boga w naszym osobistym życiu.

Na spotkaniach panuje rodzinna i ciepła atmosfera – każdy może swobodnie dzielić się swoimi przemyśleniami, a także słuchać innych. Częścią naszej formacji jest również udział w dniach skupienia i rekolekcjach letnich naszej ogólnopolskiej Wspólnoty Franciszkańskiej Tau.

Nie brak również spotkań prywatnych, takich jak grillowanie w czasie letnim czy kolędowanie podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkich chętnych do poznania drogi franciszkańskiej zapraszamy na spotkania wg schematu:

Drugi piątek miesiąca: godz.18.00 w kościele,
Czwarta sobota miesiąca: godz. 11.30 w klasztorze.

Kontakt:
Ewelina, email: