O nas

Wspólnota Franciszkańska Tau istnieje od sierpnia 2011 roku. Składa się z osób dorosłych, różnych stanów i zawodów, których inspiruje nauczanie i przykład życia św. Franciszka z Asyżu, a także duchowość Tau. Troskę duszpasterską nad wspólnotą sprawuje Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej.

Stawiając zawsze w centrum Jezusa Chrystusa, pragniemy codziennie kroczyć drogą Ewangelii, aby móc zjednoczyć się z naszym Panem, przez nawrócenie serca, miłość, szerzenie braterstwa i pokoju w duchu franciszkańskiej radości. Ponad wszystko pragniemy posiąść Ducha Świętego wraz z Jego uświęcającym działaniem.

Częsty udział w sakramentach Kościoła, słuchanie Słowa Bożego, odkrywanie obecności Boga w sercu, w drugim człowieku, w przyrodzie, odkrywanie wolności wewnętrznej w ewangelicznym ubóstwie – te i wiele innych wskazań św. Franciszka z Asyżu są wyzwaniem, które podejmujemy każdego dnia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania do naszych wspólnot lokalnych! W zakładce Kontakt można wysłać wiadomość, wybierając jedno z miast, a w sprawie udziału w dniach skupienia lub rekolekcjach, jako adresata należy wybrać Radę WF Tau.

 Statut WF Tau