27-29 maja 2016 – Wizytacja Rady i Referatu we wspólnocie we Wrocławiu

W dniach 27-29 maja 2016 r. wspólnota wrocławska ugościła władze prowincjalne – Radę oraz Referat WF Tau. Br. Robert Rabka odbył rozmowy z asystentem lokalnym, br. Maciejem Jabłońskim oraz proboszczem, br. Pawłem Tokarzem. Szczegóły funkcjonowania wspólnoty zrelacjonowała liderka, Katarzyna Czerwińska. Rada miała okazję poznać całą wspólnotę podczas popołudniowego spotkania. Miało ono charakter integracyjny oraz organizacyjny. Uczestniczyliśmy także we wspólnej Mszy Św. w kościele parafialnym.

Badając motywy przynależności do wspólnoty odnieśliśmy się do dobra, jakie leży u źródeł funkcjonowania każdej wspólnoty chrześcijańskiej. Bez wątpienia jedną z takich cech jest jedność. Nie ma miejsca na głoszenie siebie, prowadzenia sporów o rację tej czy innej osoby lub grupy. Ewangelia wzywa do obumierania egoizmu, kruszy zatwardziałe serce i czyni je otwartym na przyjęcie brata, na jego powrót do autentycznej komunii. Jedność i pokój można zdobyć dobrą wolą zmiany siebie.

Mamy nadzieję spotkać się wszyscy na rekolekcjach formacyjnych „W głąb przez znak Tau”, które odbędą się w dniach 14-21 sierpnia 2016 w Krzydlinie Małej.

[AFG_gallery id=’23’]

Dodaj komentarz