9-11 grudnia 2016 – Adwentowe Dni Skupienia w Zduńskiej Woli

Adwentowe Dni Skupienia WF Tau odbyły się w dniach 9-11 grudnia 2016 r. w Zduńskiej Woli. Rekolekcje na temat Wcielenia Słowa Bożego przez osobę Maryi poprowadził asystent prowincjalny wspólnoty br. Robert Rabka, towarzyszył mu także br. Robert Krawiec, asystent lokalny wspólnoty w Stalowej Woli.
W dniach skupienia uczestniczyli członkowie i sympatycy wspólnot lokalnych z miast: Poznań, Wrocław, Bielsko-Biała-Tychy, Kraków, Stalowa Wola, Bytom. Pojawiło się sporo osób, które po raz pierwszy uczestniczyły w wydarzeniu ogólnopolskim i poznały osoby z innych wspólnot lokalnych. Nie zabrakło więc integracji przy kawie, grach planszowych i zimowych spacerów. Sporą gromadką dzieci zajmowała się Klaudia Zimny oraz małżeństwo Eweliny i Piotra Florczaków, którzy po raz pierwszy pełnili tę niełatwą służbę.
Uczestnicy dni skupienia brali udział w konferencjach, rozważaniu Słowa Bożego oraz w dzieleniu się tym Słowem w małych grupach. Codziennie spotykali się na wspólnej Eucharystii, a w sobotę modlili się koronką do miłosierdzia Bożego oraz przed Najświętszym Sakramentem na wieczornym nabożeństwie.
Konferencje dotyczyły głównie wydarzeń z życia Maryi, które doprowadziły ją do momentu, w którym została Matką Boga. Uczyły przede wszystkim powierzania wszelkich problemów Bogu, a także postawy dziękczynienia za wszystko, co nas w życiu spotyka – za rzeczy piękne, ale także za krzyż.

Dodaj komentarz