26-28 marca 2021 – Wielkopostne Dni Skupienia

W dniach 26-28 marca 2021 r. Wspólnota Franciszkańska Tau przeżywała Wielkopostne Dni Skupienia, które w związku z obecną sytuacją epidemiczną, odbyły się online.

Zachęceni przez nasz Statut do sięgania u źródeł duchowości franciszkańskiej, podczas dni skupienia wsłuchiwaliśmy się w treść „Listu do wiernych” św. Franciszka, odkrywając charakterystyczną dla naszej wspólnoty drogę Tau. Program rozpoczęliśmy od udziału w drodze krzyżowej przygotowując się jednocześnie do przeżycia zbliżającego się Triduum Paschalnego.

Głęboką treść „Listu do wiernych” rozważaliśmy wpierw indywidualnie, następnie pogłębiając znaczenie dzięki konferencjom przygotowanym przez br. Roberta Millera OFM Cap – asystenta prowincjalnego wspólnoty. Kolejnym etapem było dzielenie się z uczestnikami dni skupienia, w małych grupach, przez łączenie online. Nasze rozważania zakończyła wieczorna adoracja.

Osoby poproszone spośród członków i sympatyków naszej wspólnoty ubogaciły czas świadectwami – głosiły o Bożym działania w ich codziennym życiu. Ostatnim punktem było spotkanie braterskie online, podczas którego mogliśmy poczuć ducha radości we wspólnocie.

W dniach skupienia uczestniczyło ponad 40 osób ze wspólnot lokalnych.

Dodaj komentarz